Akcja Sunrise jest jedną z akcji popularnie nazywanych „adopcją na odległość”. Akcja ta została zapoczątkowana przed wielu laty przez małżeństwo ze Szwecji. Po podróży do Ugandy, widząc ogrom potrzeb, a przede wszystkim pozbawione jakichkolwiek środków do życia dzieci, małżeństwo to postanowiło w miarę swoich możliwości pomóc osieroconym dzieciom. Akcja, którą zapoczątkowali przyjęła nazwę Sunrise, tj. „wschód słońca”, co miało oznaczać nowy rozdział w życiu dzieci pozbawionych opieki i wszelkiej pomocy. 

Aktualnie, organizatorem akcji jest Zbór w Orebro w Szwecji, a koordynatorem działań w Polsce jest Zbór w Giżycku. Obecnie utrzymywanych jest w Ugandzie przez osoby z Polski około 250 dzieci. Na każde dziecko przekazywana jest co miesiąc kwota 100 zł, która pozwala na zapewnienie mu wyżywienia, opieki medycznej i szkoły (w Ugandzie szkoły są płatne). Osoby ze Zboru w Suwałkach przekazują obecnie pieniądze na utrzymanie 20 dzieci w Ugandzie. 

Strona Kościoła Zielonoświątkowego w Giżycku

gizycko.jezusowi.pl

E-mail:polskasunrise@gmail.comW styczniu 2017 r. został zorganizowany wyjazd do Ugandy dla osób, które  sponsorują dzieci w ramach akcji Sunrise.  

Z tego wyjazdu powstał reportaż radiowy p.t. "Historie z Ugandy sercem pisane" autorstwa Anny Rawskiej dziennikarki Radia Koszalin. 


Aby móc wysłuchać tego reportażu kliknij tutaj


Pliki do pobrania

Przejdź na początek strony

Tworzenie stron internetowych ONAVI.pl