Akcja prowadzona jest przez amerykańską organizację charytatywną „Samaritan’s Purse”, która od lat organizuje zbiórki paczek świątecznych w zamożniejszych krajach i dostarcza je dzieciom w biedniejszych częściach świata. Elementem wyróżniającym tą akcję od innych jest to, że paczki przygotowywane są, o ile jest to możliwe, przez dzieci dla dzieci. Organizacja ta co roku rozdaje około 8,5 mln paczek. W 2012 r. będzie sporządzona stumilionowa paczka. Koordynacją akcji na terenie naszego kraju zajmuje się zespół osób z kilku Kościołów Ewangelikalnych, gdyż akcja ma charakter ponad denominacyjny. W Polsce rozdawanych jest około 30 tyś. paczek rocznie. Zbory uczestniczące w tej akcji zobowiązane są przygotować część paczek we własnym zakresie.

Zbór w Suwałkach uczestniczy od 2005 r. w okresie bożonarodzeniowym w akcji Gwiazdkowa Niespodzianka, przygotowując i rozdając własne paczki oraz paczki otrzymane z zagranicy. Paczki trafiały w ostatnich latach do potrzebujących dzieci z terenu powiatu suwalskiego, augustowskiego i sejneńskiego, poprzez szkoły, świetlice środowiskowe, domy dziecka, ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, kontakty z pomocy społecznej oraz własne kontakty członków Zboru. Rozdawanie paczek połączone było z imprezami gwiazdkowymi dla dzieci, a przesłaniem akcji jest przekazanie dzieciom informacji o tym, że Pan Jezus o nich pamięta.

Strona organizacji Samaritan’s Purse, poświęcona akcji Gwiazdkowa Niespodzianka: www.samaritanspurse.org/index.php/OCC/index
 
Od 2013 roku akcja ta jest organizowana już w pełnym zakresie przez suwalski zbór "Chrześcijańska Społeczność" pod zmienioną nazwą - Gwiazdkowe spotkanie.
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji video:

Gwiazdkowe spotkanie 2014

Przejdź na początek strony

Tworzenie stron internetowych ONAVI.pl